Monday, December 24, 2007

GEZUAR 2008!

5 comments:

belle_fleur said...

Gezuar Trazhgim!

Urimet me te mira per kete vit qe po afron! Harmoni, dashuri dhe paqe per ty dhe te dashurit e tu!

drejt tropojes said...

Faleminderit belle! Gezuar, qofte nje vit i mbare per Ju dhe te afermit Tuaj!

Ardita Jatru said...

Gezuar tropoja,dhe ty belle dhe paci shendet e dashuri.Urimet e mija te perzemerta per vitin qe po vjen.

drejt tropojes said...

Flm Ardita! Gezuar, fat, shendet, dashuri dhe mbaresi sjellte ky vit per ty dhe te afermit tu!

Tropojan Eagle said...

Pershendetje Malsia e Gjakoves dhe ju shqiptar te trevave shqiptare kudo qofshi anemban botes.

Ne radhe te pare uroj web masterin e kesaj faqeje interneti per ndjenat e ngrohta tropojane dhe shqiptare ne teresi te cilat na percillen nepermjet tij.

-Rastesisht kontaktova ne kete 'link' dhe me ka ba shume pershtypje paraqitja e saj ne internet.

Falenderoj Zotin qe shqiptaret edhe pse pas shume e shume vuajtjesh arrijne te mbajne njani tjetrin qofte edhe larg kufijve duke perdorur cdo lloj mjeti te mundshem ku ne kete rast internetin.

Mire po kjo nuk mjafton pasi lidhja me e forte eshte respektimi i vlerave morale ne lidhjet farafisnore dhe ato kombetare.

Shume njerez harxhojne kohen ne internet me gjera boshe kur nderto bisedime,njohje imorale,lojra,tregtira dhe marreveshje pa perfitimi edukativ,kuluturor...

Njerzit harrojne se ku e kane origjinen,pse ekzistojne dhe pse duhet te jetojne.

Me beri pershtypje edhe nje gje tjeter:
-Vazhdimisht urohen te gjitha festat e ndryshme te besimeve apo grupimeve te ndryshme,por nuk vura re qe nder keto urime te kete edhe per Fiter Bajramin apo Kurban Bajramin.

Un di qe na Tropojant kena kan dhe jena musliman te hershem.
Pa diskutim nder ne ka edhe kristian te cilet kane fene dhe vendin e tyre pa pasur qellim ti fyej...,dhe po ashtu edhe ateistet paganet qe festojne vitin e ri,

por ajo qe me ban me shume pershtypje eshte pse valle nuk kujtohet askush per festat tona te mrekullueshme muslimane te cilat jane miresi nga Allahu,Krijuesi i gjithsise,nga Ai qe me te vertete po i nderon Tropojanet kudo qofshin.

Pse duhet te jena kaq mosmirenjohes ndaj Atij qe po na ushqen,vesh,po na jep shendet dhe suksese te medha ne gjithe historine tone Tropojane.

Gjithe kjo sa thashe ma siper ishte vetem nje keshille per ata qe mendojne se jane musliman.

Respekte,dhe nderimet e mia te perzemerta per te tan pa dallim feje dhe krahine.

Refit MUSAJ