Tuesday, October 30, 2007


Bregdeti i Vlores, prane portit...

Pylli i Sodes ne Vlore

Sunday, October 28, 2007


Anijet ne bregdetin e Vlores...

Kjo ishte me e bukura qe te ofronte hoteli ne bregdetin e Vlores. Ne mengjes zgjoheshe me zhurmen e anijeve qe mberrinin dhe mbllacitjet valeve ndersa ne mbremje gjumi te zinte me imazhet e dritave qe pasqyroheshin erresires se nates deri ne thellesi te detit kur pasqyrimet leviznin bashke me ujin...

Thursday, October 25, 2007


Ahet qe nuk me lejuan te shikoj qiellin. Pylli ne afersi te Valbones...
Pylli ne afersi te Valbones, ne Tropoje...

Wednesday, October 24, 2007


Liqeni i Fierzes, qe nuk po mbushet edhe pas perkqesimit te motit dhe rikthimit te reshjeve...

Monday, October 22, 2007


Tirana ne nje dite te ftohte dhe me shi...

Thursday, October 18, 2007


Me ka qendruar gjate ne mendje, kjo peme e "kredhur" ne liqenin e Komanit...

Kjo foto me detyroi te bej perjashtim nga objektivi im per te sjelle imazhe te vendlindjes. Bera perjashtim sepse nuk e di cfare me pelqen tek kjo foto e unazes se rikostruktuar te Tiranes, e realizuar shkujdesur, prane shkolles Harry Fultz, edhe pse tek stacioni i Trenit fillojne gropat...

Monday, October 15, 2007


Liqeni i Fierzes...

Ne Koman...

Shtyllat e Tensionit te Larte...

Liqeni ne Koman...

Liqeni ne Koman...

Friday, October 12, 2007


Faksimile e reportazhit te botuar ne gazeten "Panorama"

Qyteti i Bajram Currit, ne qender te Tropojes...

Wednesday, October 10, 2007

Afishe e pare prane stacionit te
Autobusit te Unazes ne Tirane

Rruges per ne Koman...

Kthesat drejt Komanit...