Tuesday, December 18, 2007

Persiatje...

Lamtumirë natë, po shkoj!
Udhëtarja pa udhë më pret,
Një adresë më duhet të harroj
Të nxjerr nga kujdesa një portret

T.Sokolaj

3 comments:

Ardita Jatru said...

Urime.Kjo eshte e shkelqyer.E pjekur ne mendim,pra poezia e vertete.

belle_fleur said...

Vertet bukur! Sa mire qe ke filluar te publikosh poezite ne blog! Mos u ndal or mik!

drejt tropojes said...

flm! flm! flm vertet!

Ardita nuk besoj se eshte poezia e vertete, megjithate kam besim tek fjala jote...

belle, po me mbaronin fotografite, hahahahaha, se ftoht i madh ktej nga Shqiperia nuk levizet fare. Une Tiranen e kam marre inat kshu qe nuk bej dot foto ketu. Keshtu qe fillova me poezite, ndonje foto te ruajtur si syte e ballit dhe ndonje shkrim si ky i fundit qe kisha dite qe po e mendoja...dhe qe kisha nevoje ta shpreh.