Friday, November 16, 2007


"Vrellat", keshtu quhet nga banoret e zones, kjo siperfaqe livadhesh mes nje pylli te dendur dhe te erret me ahe ne Gryken e Valbones ne Tropoje. Emri mendohet se vjen nga fakti se perreth siperfaqes livadhore, ka nje numer te madh burimesh me uje te ftohte qe furnizohen nga debora qe shkrin lart ne male gjate muajve te veres deri ne fund te gushtit...

3 comments:

belle_fleur said...

Me keto foto po na kujton Pranveren. Mos na fut ne mendime kaq shpejt se kemi kohe deri sa te arrijme tek ajo stine aq bukur.

Fotoja shume shpresedhense!

drejt tropojes said...

flm qe kalon belle! Krasta nuk mi kthen fare vizitat ne blog, po nejse, e di qe ka shume pune, fare pak kohe, dhe kohet e fundit nuk hap as telefonin se fle gjume deri vone, hahahaha. Kishte nevoje faqja per pak pranvere se me bene kritika, me thane qe fotot, poezite dhe nuancat ishin shume pesimiste. Ne fakt ne fakt, perkonte pak a shume me gjendjen time, e cila bashke me faqen po vjen e po hapet, po kthehet ne pranvere. Kemi pak nevoje per te menduar pranveren, se dimri, se paku ketu ne Shqiperi, me rruget e perbaltura gjithe liqene ne vegjel, pa drita etjera etjera etjera eshte stresant...

belle_fleur said...

Kurajo! Stina e dimrit eshte gri ne pergjithesi dhe ndikon ne gjendjen emocionale pak a shume tek te gjithe ne, por kur mendon qe eshte dimer shqiptar, trishtimi behet dyfish. Gjithsesi, gjej force ne vetvete dhe mos e ler stresin te mbizoteroje ne ty.

Gjithe te mirat!