Wednesday, April 23, 2008

Lumi Valbona

Lumi Valbona. Uji eshte aq i kthellet saqe duket cdo gje ne tabanin e lumit...

9 comments:

belle_fleur said...

Ah sa shume dua te shkoj ne Valbone. Mezi pres diten kur ti vizitoj ato vise. Trazhgim, rrezik te marr si tour guide qe te me tregosh vendet me te bukura dhe bjeshket shqiptare:)

T'pershndes!

drejt tropojes said...

belle, kam nje ide disi me ndryshe. Ne nga ato ane mbahemi dhe mburremi, paska, ndoshta ne menyre te tepruar, per mikpritjen, keshtu qe ti je mysafire atje. "Tour guide" eshte me e pakta qe mund te bejme per mysafiret e mirepritur ne ato ane te shkreta! Gjithe te mirat dhe faleminderit!

belle_fleur said...

Ah krenaria e shqiptarit, mgjth ndonjehere me vjen mire qe ekziston packa se e kalon limitin njerezor. Gjithsesi, te falenderoj per bujarine dhe mikpritjen te shprehur me fjale, pa vene ne dyshim qe kur eshte shprehur realizohet edhe me vepra.

Te uroj nje dite te mbare!

drejt tropojes said...

hahaha, cka po thue bre?! Une vec krenar qe nuk jam, madje edhe me pare ta kam thene, se pavaresisht natyres perralore andej, ekzistojne do gjera qe me bezdisin edhe mua qe rrenjet atje i kam dhe jo me ata qe nuk jane prej andej. Gjithsesi belle, nje fjale fort e urte dhe e mocme thote se :burri lidhet per fjale ndersa kafsha per litari...:)))
Tan t`mirat edhe pershendetje!

Anonymous said...

mire qe nuk the "Magjari" se nuk e di c'ka do kisha bo...:):):)


belle ku e di ti se tropoja quhet Trazhgim????

Trazhgim pershnetje...

drejt tropojes said...

Hahaha, e kisha parasysh Kapiten! Pershendetje dhe ty!

Agobooks said...

Mrekulli të...Trashëguara! :)

drejt tropojes said...

Flm N.Ago!

FlashcRew said...

Most beautifoul place ever

Valbona