Sunday, April 27, 2008

Fierza, "porta" e mrekullueshme e Tropojes


A ka rruge me te bukur se kjo, per tek rrenjet, sic kam deshire une ta quaj rikthimin ne shtepine ku jam rritur. Mua pershembull me pelqen me teper sesa nje fluturim me avion, duke llogaritur ketu edhe kenaqesine te ciles mund ti gezohesha pas zbritjes nga avioni e te qendroja ne ndonje prej qyteteve a vendeve te Europes, apo me tej. Kjo ne foto, eshte nje lloj natyre qe shfaqet madheshtore e qe na ben te frymemarrim fort kur kemi harruar te marrim fryme. Eshte nje natyre e tille qe te ben ti afrohesh aq prane sa mund te te coje me e bukura imagjinate dhe me e shfrenuara fantazi. Duke qendruar aq prane saj, perjetimet shperhapen ne idene se njeriu eshte pjese e natyres, pjese e sistemit te saj, cka me pas shoqerohet me me teper vetedije e ndjesi se jeta vazhdon rremujshem edhe kur njerezimi fle. Cfare pagjumesieee:)

6 comments:

Agobooks said...

Shoh që ujë ka plot të paktën.
Thua të mos ndërpriten dritat sivjet?!
Javë të këndshme (për nesër)!

drejt tropojes said...

Ujerat duken mire N.Ago, te shpresojme qe te mos kete aq probleme sa vitet e shkuara. Tani qe mendoj ate gushtin e vitit te kaluar pa drita gjithe diten...tmerr. Faleminderit dhe gjithe te mirat!

belle_fleur said...

Rrofsh se me kenaqe me fotot e Tropojes! Bukuria te vret syte!

drejt tropojes said...

Flm belle! Edhe une kenaqem sa here qe i shikoj!

eni said...

shume bukur fotot dhe pershkrimi:)

drejt tropojes said...

flm eni! :)