Monday, October 15, 2007


Liqeni i Fierzes...

5 comments:

belle_fleur said...

Sa zili te kam me keto fotot:) Duket qe vjeshta ka hedhur hapat e pare dhe ne Fierze, sepse shikoj gjethet qe kane ndryshuar ngjyren.

Flm ty qe sjell foto nga atdheu!

drejt tropojes said...

Flm Belle! Ne ate udhetim po shkoja ne Tropoje pas nje fatkeqesie familjare, po perjetoja humbjen e nje njeriu te afert ndersa ne Tirane i kisha lene gjerat lemsh, punen dhe shume gjera te tjera private. Nuk kishte menyre tjeter per te kaluar udhetimin...keto mbase nuk i interesojne njeriu, por une i thashe ne respekt te faktit se ti kalon gjithnje ketej nfa ky blogger dhe per faktin se tek ajo natyre kam gjetur prehje dhe qetesi per shume brenga te miat...

belle_fleur said...

Ngushellimet e mia per humbjen e te afermit tuaj. Me vjen keq kur degjoj per njerez qe ikin dhe na lene ne te tjereve vetem duke perballuar gjithcka qe mbetet pas. Por, mesa duket ne perseri jemi me te fituar sepse kemi shance te tjera per te bere dicka, ndersa ata qe kane ikur s'kthehen dot.

Uroj qe te gjesh sa me shume paqe dhe qetesi ne kete periudhe trishtimi!

drejt tropojes said...

Faleminderit Belle! Nganjehere njeriu ka nevoje te kuptoje se eshte i perkohshem ne kete bote dhe se duhet te perpiqet te beje sa me shume, te jete sa me i mire me te gjithe dhe te arrije te lere gjurme...

belle_fleur said...

Ke te drejte. Kete gje e kam kuptuar para disa vitesh kur humba nje mikeshen time 19-vjecare:( dhe s'mund te shkoja ne SHqiperi, sepse sapo isha kthyer dhe isha me studime. Por, ajo periudhe me ka mesuar qe kur te ndahesh nga miqte dhe familjaret me te aferm, te ndahesh me nje buzeqeshje, me nje fjale te ngrohte, dhe t'ua bejme te ditur qe ata jane te pazevendesueshem. Eshte e veshtire sepse si qenie njerezore nuk mendojme keshtu deri ne momentin qe dicka e shtrenjte eshte shkeputur nga ne dhe nuk khehet me..