Sunday, October 28, 2007


Kjo ishte me e bukura qe te ofronte hoteli ne bregdetin e Vlores. Ne mengjes zgjoheshe me zhurmen e anijeve qe mberrinin dhe mbllacitjet valeve ndersa ne mbremje gjumi te zinte me imazhet e dritave qe pasqyroheshin erresires se nates deri ne thellesi te detit kur pasqyrimet leviznin bashke me ujin...

3 comments:

belle_fleur said...

Shume i zymte duket ky qytet qe eshte i njohur per diellin dhe detin e tij te mrekullueshem. Nuk e dalloj fort mire nga ku eshte marre fotoja. Me duket sikur eshte tek ish-vefa por s'jam shume e sigurte. Kam 3 vjet qe s'kam qene ne vlore dhe ndryshimet kane ndodhur goxha gjate mungeses sime.

drejt tropojes said...

Belle, foto eshte realizuar te shtunen ne oret e para te mengjesit, kishte vranesira ndaj duket disi zymte. Gjithsesi nuk ra shi dhe me te vertete Vlora ishte nje qytet shume i bukur, qe te sillte ne humor dhe te qetesonte pamase. Premtoj se do te sjell edhe disa foto me te gezueshme te Vlores se shpejti sapo te arrij ti mbledh te gjitha dhe me pas ti perzgjedh...

belle_fleur said...

Flm!