Saturday, June 7, 2008

Vendlindje...

Pyll ne shkaterrim, Valbone, Tropoje...
Lisi ne maje te malit, Lugina e Valbones, Tropoje

10 comments:

Bimba Meggie'89 said...

hi! come va la vita? io very goood!!!!im from italy! sono passa a visitare il tuo blog! e nn potevo andarmene senza prima lasciarti 1 salutooo :-D carino foto belle :-D
quando vuoi passa a visitare il mio :-D t aspetto hi 1 kis

drejt tropojes said...

margherita, ciao bella! grazie per le complimenti per il mio blog, anche io ho visitaoto il tuo blog e volevo dire complimenti
e davero carino. Ciao!

eni said...

flm qe na sjell keshtu pamjesh ketu ! dite te mbare!

Agobooks said...

Të zë melankolia me prirjen që kemi si komb të vetëshkatërrohemi. Përgjatë rrugës kombëtare Gjirokastër-Tepelenë, bie fjala,dhe pikërisht deri në Subash, deri në vitin 1990-të, qindra pemë fshihnin asfaltin e zi ndën degët e tyre shumëvjeçare e plot shëndet.Sot, mania e njerzëve për të prishur e shkatërruar, e ka lënë të zhveshur siç është e zhveshur edhe ndërgjegjia jonë kombëtare.Sa keqbërës që jemi për veteveten?! Nuk ngjajmë me askënd, kam frikë.

drejt tropojes said...

eni,
faleminderit ty! Ti sjellim ketu eshte me e pakta qe mund te bejme! Mrekulli te tilla qe po i leme ne harrese te na humbasin, veshtire mund ti gjejme apo ti rifitojme.
dite te mbare dhe ty!

N.Ago,
fenomeni eshte karakteristik pothuaj per tere Shqiperine, ose me sakte prej krejt kombin. Eshte e demshme, e dhimbshme, alarmante por...keshtu eshte.
pershendetje!

belle_fleur said...

Pershendetje Tropoja!

S'ka mbete cfare te shtoj pervec faktit qe pyje te tilla s'do i vine Shqiperise edhe per nje 20-30 vjecar tjeter ose edhe ma gjate, edhe kjo eshte nje humbje e madhe.

T, te uroj nje jave te mbare!

drejt tropojes said...

flm belle! de perpiqem te sjell nje teme per kete "braktisjen" kriminale te perlave te tilla, se shpejti.
jave te mbare dhe ty!

Panorama de Fortim visto por Alida said...

Oohh sa buuukuur!!
Vertet qe kemi nje natyre shume te bukur. Do ju rrefej se para dy javesh kalova nje fundjave shume te bukur. Trajektorja Tirane - Pogradec , nga Krraba - E tere trajektorja qe pershkuam ishte nje MREKULLI, jo vetem nga malet e bukura qe rrethojne Elbasanin, por kesaj bukurie i shtohej nje jeshillek qe O zot, mberritem ne Voskopoje dhe mrekullia nuk kishte te mbaruar. Ajo qe per here te pare me beri shume ishte fakti se rruga ishte bere shume e bukur. Shenjat e sinjalistikes ishin te qarta , dhe vertet pashe nje ndryshim.

Se shpejti do postoj ca foto te ketij ushetimi ne blogun tim.
Pershendetje Tropoja!

Anonymous said...

O malok mos kujto se nuk kaloj knej ka shpati jot.


Ky fenomeni i shkaterrimit te pyjeve...?
shume i trishte.

drejt tropojes said...

Alidea,
me vjen vertet mire qe paske kaluar bukur dhe paske shijuar bukurite e atyre aneve, te cilat ne fakt, me kane mahnitur edhe mua. Po presim fotot. Pershendetje!

Kapiten,
flm qe kalon dhe rri i qete se une nuk kam fare deshire te kujtoj, jo ne kuptimin e kujteses, por ne kuptimin e dyshimit po shprehem.
i trishte eshte fenomeni i shkaterrimit te pyjeve, por c`ti bejme, askush nuk kujtohet per kete pune

pershendetje!

PS: Tani kur te keni kohe, ju ftoj edhe tek www.kusaret.shqipo.com, shpresojme te sjellim gjera interesante edhe andej.
faleminderit!