Sunday, January 20, 2008

Vlora, sipas mendimit tim, eshte nje nga qytetet me te bukura te Shqiperise...

5 comments:

belle_fleur said...

Ashtu eeeeee :)) Me duket se je bias ne kete mendim ngaqe e di qe ka vlonjate ne blog :PPP

drejt tropojes said...

Hahahahaha, me te vertete qe nuk e dija belle! Vlora me ka mrekulluar po aq sa Pogradeci! Madje kisha degjuar kryesisht shakara per vlonjatet, por ndryshova krejt mendim gjate qendrimit aty, gjithcka ishte bukur, fort bukur madje! Mua pershembull me mjaftoi fakti qe ne mbremje mund te shetisesh lirshem rrugeve e te perqafohesh me eren qe mberrin nga deti, pa pasur frike se ndonje makine te godet befas sic ndodh ketu ne Tirane. Nuk po hyj pastaj te flas per bregdetin etj etj etj...mrekullite e Vlores!

belle_fleur said...

Me vjen mire qe ke nje eksperience te bukur nga Vlora bregdetare! Per mua bregdeti i saj eshte nje perle e vertete dhe uroj qe te mbetet i tille dhe ne vitet qe do vijojne.

Ndersa, per ndonje perplasje me makine, shyqyr qe paske shpetuar. Duhet te shkosh ne behar te shikosh morine e makinave dhe trafiku i cmendur qe te befason, dhe thua s'ka mundesi. Te gjithe qe vine nga jashte ku respektojne ligjet e trafikut (jo te droges:), rrugor, kur kthehen ne vend behen si te cmendur. S'arrij te kuptoj!

drejt tropojes said...

Nuk ka ndonje kuptim, besoj, menyra se si sillen ca emigrante kur kthehen ne Shqiperi. Me se shumti mendoj se eshte ambienti, opinioni, duan te tregojne qe kane makina te shtrenjta etj etj etj shqiptarizma si keto. Perfitojne edhe nga mungasa e kontrollit. Eshte e vertete se une isha atje ne nje "kohe te qete" po gjithsesi me pelqeu dhe bregdeti ja vlen edhe ne kohen kur qyteti mund te jete i rremubjshem... kam vleresim te konsoliduar per Vloren apo jo belle?!

belle_fleur said...

Hehehe, e shikoj qe se luan as topi mendimin tend per Vloren:)