Monday, March 17, 2008

Zemra ndalon rrahjet...!


Shume prej tyre, nuk jane mes nesh. Nuk mundem ti percjellim as ne banesen e fundit, jo se nuk deshem, por sepse nuk mundem. Gjithcka u tret, u shua ne gjuhet e tmerrshme te flakeve dhe nen germadhat e shperthimit te madh. Katastrofa nuk beri perjashtim as kete here, ajo erdhi ashtu, misterioze e papritur, por jo e pa paralajmeruar. Ajo ndodhej aty, fare prane nesh, atje ku dikush tentonte barbarisht fitimin maksimal dhe pasurimin ne kohe te shkurter permes mungeses se kontrollit, pergjegjesise dhe permes mundit te atyre qe iken, atyre qe s`jane me, atyre te cilet rrezikuan aq shume, per nje jete me te mire, te cilen nuk munden ta jetojne dot!

4 comments:

ELAIS said...

Le te shpresojme qe zoti qe i thirri para kohe prane vetes t'u japi pak nga ajo clodhje dhe drejtesi qe u mohoi ne jete.

drejt tropojes said...

Bashkohem edhe une me kete!

belle_fleur said...

Jam pa fjale! :(

Anonymous said...

PAQJA QOFTE ME SHPIRTIN E TYNE O NJEREZ!!